Osalemine kunstikonkursitel:

Internationaler Kunstwettbewerb 2020/2021 Thema: Zurück ins Leben (Rahvusvaheline Kunstikonkurss 2020/2021, Teema: Tagasi ellu) -
10.koht 
https://artandprisonberlin.jimdo.comMinu nimi on Taivo Pärn, olen 31-aastane. Viimased kümme aastat oma elust olen veetnud vanglas ja viibin siin tänagi. Raske on lühidalt edasi anda kõiki asjaolusid, mis on minu elukäiku kujundanud selliseks nagu see on, mistõttu keskendun siinkohal peamiselt kunsti tähendusele minu elus.

Taivo Pärn

Lapsepõlv oli mul keeruline ja vägivaldne, mistõttu olin kinnine ja elasin sissepoole. Suurema osa ajast veetsin unistades muinasjutulisest elust ja maailmast, kuhu tollal põgeneda tahtsin. Tasapisi leidis mu loovenergia rakendust joonistamises. Kooliajal võtsin osa erinevatest kunstikonkurssidest, kus nii mõnigi kord õnnestus napsata mõni koht esikolmikus. Mulle väga meeldis joonistada, see rahustas ja lohutas mind, aitas põgeneda oma maailma. Kahjuks see müstiline maailm hajus pärast lapsepõlvekodust põgenemist, kui sukeldusin iseseisva elu karmi olelusvõitlusse. Siis tuli periood, mil tolleaegsele elustiilile kohaselt hakkasin kätt proovima tätoveerimisega. Lihtsast pastakakestast ja habemeajamismasinast väljaõngitsetud mikromootorist isevalmistatud aparaadiga tätoveerisin sõpru ja tuttavaid. Tõsisemalt hakkasin kunstiga tegelema siiski alles vanglas, kui valmisid esimesed fotode järgi joonistatud portreed.

Minu värviküllane siseelu ja omapärane fantaasiamaailm on peegeldus minu keerulisest lapsepõlvest, riskirohkest noorikueast ja erisugustest minevikukogemustest. Kunst aitab mul ennast ja enda sisemaailma kõige paremini väljendada, kuid piiratud elu-olu tõttu vanglas saan seda teha vaid värvipliiatsite kaudu. Iga kaardi peal kujutatud pildi originaal on käsitsi joonistatud tavaliste värvipliiatsitega, skaneeritud ja töötlemata kujul kaardina välja prinditud. Iga pildi sees on soov väljendada ja edasi anda sügavamat mõtet, selleks on mul enne joonistama asumist välja kujunenud eriline rituaal – võtan aega mediteerimiseks, puhastan oma meeli ja vaimu, et suunata vajalikku energiat igasse pliiatsitõmbesse. Mediteerimiseni jõudsin samuti alles vanglas olles, tänu millele õpin ennast järjest paremini tundma, mõistma ja juhtima.

Iga kaart on valminud erinevalt – mõne puhul pildi idee tekkis joonistama asudes ja sõnum tuli hiljem, mõne puhul oli sõnum juba ees ja joonistasin valmismõeldud kavandi järgi, mõni pilt on vahetanud sõnumit mitu korda, enne kui kõik tundus õige olevat. Inspiratsiooni piltide tarbeks olen ammutanud ka suvalisi ajakirju lapates, kust võib olla laenatud ideid ja motiive. Siinkohal soovin eriliselt ja austusega tänada oma imekaunist abikaasat, kes on töötanud Dual Art'i tehniliste toimetuste kallal, lisaks enamusele minu joonistustele on sõnumi tunnetanud just tema. Olemasolevate kaartidega kollektsioon ei piirdu, edaspidi on plaanis seda järjepidevalt täiendada nii enne olulisi tähtpäevi kui ka jooksvalt heade ideede tekkimisel. Loodan, et leiate Dual Art kaartide sees endale ja oma lähedastele just selle õige!